Vodotěsnost hodinek

Označení vodotěsnosti hodinek bývá často mylně pochopeno, díky čemuž dochází k jejich zbytečnému poškození. Vodotěsnost hodinek značíme v metrech, atmosférách (ATM) nebo barech (BAR). Tyto jednotky udávají tlak vodního sloupce, který na hodinky působí.

Tedy, jak je vyznačeno v naší tabulce vodotěsnosti, 30M odpovídá tlaku 3 atmosfér. Takto vodotěsné hodinky jsou odolné vůči zvýšené vlhkosti a snesou letmý styk s vodou (např. letní deštík), ke koupání se ale určitě nehodí. Pokud máte v plánu vzít si hodinky do vany nebo do bazénu, hledejte raději označení 10 ATM/10 BAR.

V případě potápění se vám budou hodit hodinky s vodotěsností 20 ATM/20 BAR nebo 30 ATM/ 30 BAR.

Záleží i na tom, jestli si hodinky berete do sladké nebo do slané vody – je třeba, abyste své náramkové hodinky po kontaktu s mořskou (i silně chlorovanou) vodou, pečlivě opláchli. Také je nutno mít na paměti, že udaná hodnota vodotěsnosti hodinek, je testována v laboratorních (tzn. Ideálních) podmínkách.


Upozornění:

  • Korunka musí být vždy nastavena v zavřené poloze (normální poloha). Mají-li hodinky šroubovací korunku, západku zcela utáhněte.
  • Pro zajištění odolnosti proti vodě se doporučuje nevystavovat hodinky horké vodě.
  • Jsou-li hodinky pod vodou či vlhké, nemanipulujte s korunkou ani s tlačítky!
  • Voda negativně ovlivňuje životnost kožených řemínků.

Právě nyní! Doprava zdarma na více než 3910 produktů! Více zde.

Právě nyní! Doprava zdarma na více než 3910 produktů! Více zde.

VYHLEDAVAM...
VYHLEDAVAM...
up